Materace - krótki przegląd

w: Blog Meble K&D na:

Wybór materaca to bardzo ważna decyzja, gdyż to właśnie dzięki niemu możemy zapewnić sobie wygodny, spokojny i zdrowy sen. W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych rodzajów materaców. W tym artykule przedstawiamy przegląd najważniejszych modeli wraz z ich krótką charakterystyką.

Wybór materaca to bardzo ważna decyzja, gdyż to właśnie dzięki niemu możemy zapewnić sobie wygodny, spokojny i zdrowy sen. W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych rodzajów materaców. W tym artykule przedstawiamy przegląd najważniejszych modeli wraz z ich krótką charakterystyką.

Materace piankowe.

 To zdecydowanie najchętniej wybierany model. Łączą w sobie dwie podstawowe cechy, jakich oczekujemy od materaców: wysoką elastyczność i sprężystość. Dzięki temu dobrze podpierają kręgosłup, a jednocześnie zapewniają wyjątkową wygodę użytkowania. Obecnie producenci zapewniają materace piankowe wykonane z wysokiej jakości, przewiewnych i oddychających materiałów. Dobra wentylacja wpływa nie tylko na komfort, ale również podnosi poziom higieny, zmniejszając ryzyko rozwoju bakterii i pleśni.

Materace lateksowe.

 Właściwości lateksu sprawiają, że jest to materiał wręcz idealny do zastosowania w materacach. Zapewnia komfort snu, a jednocześnie bardzo dobre podparcie dla ciała, dlatego jest idealny dla dzieci oraz osób borykających się ze schorzeniami i bólami kręgosłupa. Dzięki porowatej strukturze i oddychającej powierzchni pianka lateksowa jest rekomendowana również dla alergików, gdyż nie gromadzi kurzu i roztoczy. Oprócz tego materace lateksowe są bardzo trwałe i elastyczne.

Materace termoelastyczne.

 Jest to model materaców, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Ich wkład wykonany jest ze specjalnej pianki, która idealnie dostosowuje się do kształtu oraz temperatury ciała i reaguje nawet na najdelikatniejszy nacisk. Materace termoelastyczne produkowane są z różnych rodzajów pianki, które gwarantują wygodę i wysoki poziom higieny. I chociaż te modele nie należą do najtańszych, to jednak zapewniają wyjątkowy komfort podczas nocnego wypoczynku.

Materace multipocket.

 Jest to rodzaj materaców sprężynowych kieszeniowych, jednak wyposażonych w większą ilość sprężyn, które są zapakowane w osobne woreczki. Taka konstrukcja przekłada się na wygodę podczas snu. Są to materace elastyczne, gdyż każda sprężyna stanowi punkt podparcia dla ciała. A im więcej sprężyn, tym wyższy poziom komfortu.

Materace kieszeniowe.

 Są to materace o konstrukcji sprężynowej, w których każda sprężyna zapakowana jest w oddzielnej kieszeni. W ten sposób nie trzeba się obawiać, że po kilku miesiącach użytkowania odczujemy nieprzyjemne kłucie spowodowane wystającą sprężyną. Oprócz tego materace kieszeniowe optymalnie rozkładają ciężar ciała i dostosowują się do kształtu kręgosłupa. Ciekawym wariantem tych materaców są modele z dwoma różnymi stronami twardości - jedna z nich jest twardsza, druga miększa. Dzięki temu jeszcze łatwiej można dostosować materac do indywidualnych potrzeb.

Materace bonellowe.

 To kolejny przykład sprężynowej konstrukcji. Sprężyny w nich są wykonane z drutu o wyjątkowej wytrzymałości, dzięki czemu materac zyskuje stabilność nawet w przypadku bardzo dużych obciążeń. Bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając wygodę użytkownikom. Dużą zaletą materaców bonellowych jest ich atrakcyjna cena.

Materace nawierzchniowe.

 Zwane są również nakładkami nawierzchniowymi. Jest on przeznaczony do nakładania na łóżko w celu zapewniania optymalnego komfortu i wsparcia dla ciała podczas snu. Materace nawierzchniowe występują w różnych wariantach, dzięki czemu można dobrać je adekwatnie do indywidualnych potrzeb. W naszej ofercie znajdziesz m.in. nakładki lateksowe - elastyczne i odporne na rozwój grzybów i bakterii, wkładki z pianki wysokoelastycznej - sprężyste i zapewniające optymalną wentylację oraz nakładki z kokosem, który zwiększa twardość podłoża.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło