Czym się charakteryzują materace lateksowe?

w: Blog Meble K&D na:

W asortymencie naszego sklepu znaleźć można szeroki wybór materaców lateksowych. 

W asortymencie naszego sklepu znaleźć można szeroki wybór materaców lateksowych. Lateks to materiał o wyjątkowych właściwościach, które sprawiają, że idealnie sprawdza się jako wypełnienie materaców. Wykorzystywany jest w produktach zapewnianych przez renomowanych producentów, takich jak m.in. COMFORTEO, OPTIMUM, HILDING, JANPOL.

Zastanawiasz się nad zakupem materaca lateksowego? Przekonaj się, dlatego ten zakup będzie dla ciebie korzystny.

Najważniejsze właściwości materaców lateksowych

Materace lateksowe zaliczane są do grupy materaców piankowych. Pianka lateksowa wykonana jest z mieszanek kauczuku naturalnego i syntetycznego. Wypełnienie lateksowe zapewnia bardzo dobre dostosowywanie się do pozycji podczas snu. Materac idealnie dopasowuje się do nacisku ciała, dzięki czemu kręgosłup nie ulega niewłaściwym deformacjom. To bardzo dobra informacja dla osób, które mają problemy z prawidłową postawą ciała lub dolegliwości ze strony kręgosłupa.

Wiele osób obawia się, że lateks nie jest przewiewny i szybko ulega zniekształceniom. Być może takie problemy pojawiały się w starszych modelach. Obecnie jednak producenci wdrożyli wiele nowoczesnych udoskonaleń, dzięki którym możemy pozbyć się tego rodzaju obaw. Materace lateksowe wyróżniają się niezwykle wysoką gęstością, dlatego są odporne na deformacje nawet pod wpływem długotrwałego, intensywnego użytkowania. Jednocześnie ich struktura jest przewiewna i “oddychająca”, więc zapewniają wysoki poziom higieny.

Dla kogo szczególnie rekomendowane są materace lateksowe?

Materace lateksowe wykazują właściwości hipoalergiczne, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób ze skłonnościami do reakcji alergicznych. Pianka lateksowa nie gromadzi kurzu i roztoczy. 

Jak już zostało wspomniane, materace wykonane z lateksu są też p olecane dla osób, które borykają się z problemem bólu lub różnymi schorzeniami kręgosłupa. Są bardzo elastyczne, dobrze dostosowują się do kształtu ciała, a jednocześnie podpierają kręgosłup. Dzięki temu zapewniają zdrowy i wygodny sen. To z kolei przekłada się na dobre samopoczucie każdego dnia.

W tej kategorii produktów można znaleźć materace o różnej twardości i właściwościach, dlatego też każdy użytkownik znajdzie dla siebie model odpowiedni dla swoich przyzwyczajeń i preferencji.

 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło